• Kayıt Ol
 • Giriş Yap
QNB Finansbanka ‘toplumsal değer ödülü | E- İş Dünyası

img
İş Dünyası

QNB Finansbanka ‘toplumsal değer ödülü

QNB Finansbank, Minik Eller Büyük Hayaller Kurumsal Sosyal Sorumluluk platformu kapsamında faaliyetlerini sürdürdüğü ‘Minik Eller kod Yazıyor’ projesiyle Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) Ödülleri'nde Toplumsal Değer kategorisinde özel ödülün sahibi oldu.


Türkiye Sermaya Piyasaları Birliği tarafından bu yıl 5.’si düzenlenen TSPB Piyasa Ödülleri kapsamında QNB Finansbank, Minik Eller Kod Yazıyor projesiyle Toplumsal Değer kategorisinde özel ödülün sahibi oldu.


Alınan ödülle ilgili açıklama bulunan QNB Finansbank İletişim ve Müşteri Deneyimi Ofisi Direktörü Armağan Engel duydukları memnuniyeti belirtirken; ‘QNB Finansbank olarak topluma katkı sağlamak amacıyla 2015 yılında yaptığımız çalışmalarımızın odağını çocuklar olarak belirledik ve “Minik Eller Büyük Hayaller” kurumsal sosyal sorumluluk platformunu kurduk. 5 yıldan bu yana çocukların yenilikçi, yaratıcı, analitik, güvenilir, teknolojik, çözümcü, farklı düşünen ve pozitif kişilik özelliklerine sahip olmaları hedefiyle; onları geleceğe hazırlamak amacıyla matematikten kodlamaya, kültür-sanattan eğitime kadar birçok alanda proje gerçekleştiriyoruz. 2015’ten bu yana 2 binden fazla gönüllü finansçımızın da katılımıyla bu projeler ile Türkiye genelinde 530 binden fazla çocuğumuza ulaştık. Bu sayı her geçen gün artmaya devam ediyor. Bu yıl bu ödülü bu hedeflerle hayata geçirdiğimiz Minik Eller Kod Yazıyor projesiyle kazandık. Çok gururluyuz” dedi.


Minik Eller Kod Yazıyor hakkında

QNB Finansbank’ın 2015 yılından bu yana öncülüğünü üstlendiği kod yazma eğitimleri, 2019 Mart ayından itibaren “Minik Eller Kod Yazıyor” projesi kapsamında Habitat Derneği’yle birlikte gerçekleştiriliyor. 8-14 yaş arası çocuklara, MIT (Massachusetts Institute of Technology) tarafından geliştirilen lisanslı bir kodlama eğitimi programı olan Scratch ile eğitim verilerek her yıl Scratch Cup yarışmasıyla birlikte katılımcı çocuklar ödüllendiriliyor. Scratch, aynı zamanda, kullandığı blok kodlama sayesinde sanat ve kodlamayı birleştirerek çocuklara daha yaratıcı olabilecekleri bir süreç sunuyor.

Haziran 2020 yılında online eğitimlerine başlayan Minik Eller Kod Yazıyor Projesi ile bugüne kadar 24 ilde 23 bine yakın çocuğa ulaşarak 154 bin 184 saat kodlama eğitimi verildi. Proje kapsamında Adana, Adıyaman, Ankara, Antalya, Aydın, Bingöl, Çanakkale, Elazığ, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Isparta, İstanbul, İzmir, Kars, Kayseri, Kırklareli, Mardin, Ordu, Sinop, Tekirdağ, Tunceli, Trabzon ve Uşak illerine gidildi.


Hatice Kayrak

Sr. Manager, Client Experience Turkey

T +90 212 317 5539

M +90 505 931 8101

Weber Shandwick MENAT, Esentepe Mah. Büyükdere Cad.

Harman 1 Sokak No:1 Şişli 34394, İstanbul

www.webershandwicktr.com

www.webershandwick.com


İlginizi Çekebilir

 • img

  QNB Finansbanktan bireysel ihtiyaç kredisi

  İş Dünyası
  Haberi İncele
 • img

  Şirketler dijitalleşmeden vazgeçmiyor!

  İş Dünyası
  Haberi İncele
 • img

  Emirates Dubaidaki Self Check-In Kioskları İle Havalimanı Deneyimini Geliştiriyor

  İş Dünyası
  Haberi İncele
 • img

  Amazon Türkiye satış ortaklarına Amazon Primeın avantajlarını anlattı

  İş Dünyası
  Haberi İncele
 • img

  Hilton Istanbul Maslak, TEB BNP PARIBAS Tenis Turnuvası misafirlerini ağırlıyor

  Spor
  Haberi İncele
 • img

  Bursalı Doktor Başarısını Taçlandırdı

  Sağlık
  Haberi İncele
 • img

  Nuh Tepesi Filmi HBOda

  Kültür & Sanat
  Haberi İncele
 • img

  KOBİ destek programı ile 30 bin liraya kadar, sıfır komisyonla satış

  Haberi İncele
 • img

  Türkiyenin en sevilen futbol oyunu FIFA 21, ön sipariş fırsatıyla 23 indirimli

  Teknoloji
  Haberi İncele
 • img

  İş Bankasından Yerli Depolama Uygulaması: “Dijital Kasa”

  Haberi İncele
Firmanıza değer veriyor, firmanızı binlerce potansiyel müşteri ile buluşturarak iş hacminizi arttırıyoruz. Sizde işletmenizi global dünyaya açmak için hemen web sitemize kayıt olabilir ve fırsatlarımızdan faydalanabilirsiniz. Daha fazla bilgi edinin

0532 390 64 25

info@softistanbul.com

Rabia Ana Mahallesi Caferiye Cami Sokak No: 5/6 Yakutiye - Erzurum